top of page

BETUL BINICI

Past Life and Regression Therapist

Turkey

Istanbul, Sisli

English, Turkish

Offers therapy in person

BETUL BINICI
ABOUT
BETUL BINICI

In 2009, I graduated from Hacettepe University from the department of American Culture and Literature, which I found helpful for understanding the cultures of many different people, being able to analyze characters and comprehending the therapeutic effect of storytelling for human psyche.

I am a graduate of 'Past Life Regression Therapy Training' from Radianced School and also took 'Advanced Trainings' and 'Between Lives Spiritual Regression Training' from my beloved trainer Diba Ayten Yılmaz. I am also a graduate of a second university from Social Services department and I continue Past Life and Between Lives sessions both in Turkish and in English.

I really enjoy PLR works for this is the perfect field where my therapeutic and literary interests combine. Every past life story I work on fascinates me with its plot, character flaws and universal themes. As I continue sessions, I will continue to be amazed at the healing process of the spirit and its indefinable energetic language full of symbolism and intuitive perception. All in all, I believe that one of our missions is to transform our traumas, challenges, memories and life experiences of any kind into a better and more meaningful story while we are still here.

I am also an event organiser and continue to work in event industry closely working with international associations. I love gathering people together from all over the world for a common goal to help collective consciousness grow as well as doing PLR sessions to help souls pave the way in their unique spiritual journey.

****

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldum. Okuduğum bölüm, farklı kültürleri anlamama, karakter analizi yapabilmeme ve öykücülüğün insan psişesi üzerindeki terapötik etkisini kavramama yardımcı oldu. Üniversitede okurken öğrenmiş olduğum hikaye analiz tekniklerinin ileride hayatıma nasıl katkı sağlayacağını yıllar sonra Regresyon Terapisi ile tanışınca daha iyi anlayacaktım.

Temel Psikoloji Eğitimi, Reiki, EFT Tekniği gibi eğitimlerden sonra, 2017 yılında RadianceD Okul’da ‘Temel Regresyon Terapisi Eğitimi’ne başladım ve 2019 yılında mezun oldum. Ayrıca, Sevgili Eğitmenim Diba Ayten Yılmaz’ın vermiş olduğu tüm ‘İleri Eğitimler’i ve ‘Hayatlararası Regresyon Eğitimi’ni tamamladım. İkinci üniversite olarak, Sosyal Hizmetler Bölümü'nü tamamladım. Şuan danışanlarımla Türkçe ve İngilizce dillerinde geçmiş hayat ve hayatlar arası regresyon çalışmaları yapmaktayım.

Hem terapötik hem de edebi merakımın buluştuğu geçmiş hayat regresyon çalışmalarından büyük keyif alıyorum. Çalıştığım her geçmiş hayat hikayesi, içinde barındırdığı olay örgüsü, karakter özellikleri ve evrensel temalar dolayısıyla beni büyülüyor. Seans yapmaya devam ettiğim sürece, insan ruhunun iyileşme yolculuğuna, ruhun sezgisel kavrayışlarına ve tarifsiz güzellikteki sembollerle ifade bulan enerjetik diline hayran olmaya devam edeceğim. Hepimizin buradaki görevlerinden birinin; travmalarımızı, mücadelelerimizi, her türden yaşam anılarımızı ve deneyimlerimizi daha iyi ve daha anlamlı bir hikayenin özel unsurlarına dönüştürmek olduğuna inanıyorum.

GHR çalışmalarının yanısıra, tam zamanlı olarak Etkinlik Organizatörüyüm. Uluslararası derneklerle işbirliği içinde olup, geliri eğitime ve mesleki standartların yükseltilmesine aktarılan etkinlik projeleri gerçekleştiriyorum.

Geçmiş hayat çalışmalarıyla ruhların kendi eşsiz yolculuklarına elimden geldiğince yardımcı olmaktan; uluslararası etkinlik çalışmalarıyla da dünyanın çeşitli ülkelerinden insanları ortak bir amaç için bir araya getirerek, ilgili konuda kolektif bilincin yükselmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum.

bottom of page