top of page

MELEK SAYGAN ALTUNBAY

Past Life and Regression Therapist

Turkey

Nilufer, Bursa

Turkish, English

Offers therapy in person and online

MELEK SAYGAN ALTUNBAY

Email: melek.saygan@uproad.com.tr
Phone: +90 533 166 95 13

ABOUT
MELEK SAYGAN ALTUNBAY

Radianced Okuldan tüm ileri eğitimleri de tamamlamış olarak Regresyon Uzmanı diplomasına sahip olan Melek, Avrupa Regresyon Terapistleri Dernegi (EARTh) sertifikali uyesi olup Diba Ayten Yılmaz’dan Hayatlar Arası Regresyon eğitimi de almıştır.
Şu anda tam zamanlı Regresyon Uzmanı olarak çalışmaktadır. Geçmiş Hayat, Şimdiki Hayat, Hayatlar Arası Regresyon seanslarının yanında enerji alanı temizliği de yapmaktadır. Yetişkinler yanında çocuklar ve ergenlerle de çalışmaktadır.
Ayrıca Endustri Muhendisi olarak 15 yıl otomotiv sektöründe çalıştıktan sonra Yoga Egitmeni, Nefes Koçlugu ve Tetheva Kozmik Enerji ileri seviye uygulayıcı sertifikaları alarak çeşitli gruplarla online yoga dersleri, nefes & meditasyon & enerji çalışmaları da yapmaktadır.
İnsanların ruhsal farkındalıklarını arttırarak ruhsal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen bir yaklaşım içindedir.

***

Melek is a Regression Therapist trained and certified by Radianced School where she completed all Advanced Trainings. Being a professional member of the European Association for Regression Therapy (EARTh), she has also been trained by Diba Ayten Yılmaz in “Life Between Life Regression Therapy”. Those certifications are giving her the stadium of a Regression Therapist including past life, current life, between lifes, spirit release & energy field clearance.
These fields are her currently full-time work areas where she is giving sessions for children & adolescents as well as adults.
In addition to her background of having a degree in Industrial Engineering and having an experience for 15 years in automotive industry she is qualified as a Hatha Yoga Teacher (200 Hrs RYT), Tetheva Cosmic Frequency Master Practitioner and Breath Coach.
She is in an approach that aims “to contribute to the spiritual development of people by increasing their spiritual awareness. “

bottom of page